vesti24.mk
Uncategorized ЖИВОТ СПОРТ

Ова е мистериозната сопруга на Гранит Џака албанскиот провокатор

ECA

Леонита Џака, сопруга на репрезентативецот на Швајцарија, Гранит Џака, е воодушевена од начинот на кој нејзиниот сакан го прославил голот против Србија во второто коло од групата “E” на Светското првенство во Русија.

Албанецот од редовите на швајцарската репрезентација ја вмешал политиката во спортот покажувајќи двоглав орел, со што ги покажал симпатиите кон идејата за “Голема Албанија”. Тоа го згрозило фудбалскиот свет, но ја воодушевило неговата сопруга Леонита, која е горда на својот сакан.

Оваа убава девојка има потекло од Косово и Метохија, и веќе една година е во брак со фудбалерот на Арсенал.

Леонита е родена во Приштина, а со Гранит се запознала додека тој играл за Борусија Менхенгладбах, каде таа работела.

Косовката е многу популарна на Инстаграм. Ја следат повеќе од 135.000 луѓе. Многу е привлечна и сака да ги покаже своите атрибути на Инстаграм. Важи за една од најубавите сопруги на фудбалерите во Русија.

View this post on Instagram

👒❤️

A post shared by LEONITA XHAKA ♡ (@__ll.gx__) on

Loading…
Loading...

Related posts