vesti24.mk
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Ова мора да го слушнете: Наскоро пристигнува моќниот i30 N

ECA
Деталите за „Перформанс“ изведбата на i30 на Хјундаи и натаму се чуваат во тајност, но корејскиот производител на автомобили одлучи барем да ни открие како ќе звучи овој автомобил кој ќе ја има ознаката N.

Засега прикажан само во камуфлиано издание, i30 N не откри многу, но сепак факт е дека ќе станува збор за моќен „спортист“ кој веднаш ќе биде тестиран на тркачките патеки. Конечната вистина наскоро ќе биде откриена на популарната патека Нирбугринг, а како звучи i30 N, Хјундаи откри на видеото подолу.

Според информациите кои што кружат на интернет, се очекува i30 N под хаубата да има 2,0-литарски 4-цилиндарски турбо бензински мотор и да развива од 250 до 275 коњски сили.

извор:точка.мк

Loading...

Related posts