vesti24.mk
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ова се 5-те најиритирачки фрази во електронските пораки

ECA

Компанијата „Адоуб“ спроведе социолошко истражување околу тоа кои фрази во електронските пораки намногу ги нервираат примателите, во коешто учествувале над илјада Американци.

За една четвртина од испитаниците, најиритирачки е изразот „Не сум сигурен дека вие сте ја виделе мојата последна порака”. На второ место на листата е фразата „во моето последно писмо“, којашто ги нервира 13 отсто од Американците.

Следат: „Во нашиот разговор“ (11 отсто), „Има новости по ова прашање“ и „Се извинувам за двојната адреса на електронската пошта“.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts