vesti24.mk
ЗАБАВА

Ограби продавница, па ги врати парите: Причината ќе ве расплаче

ECA

Дека очајот е силен мотиватор покажа еден маж од Филаделфија, кој ограбил продавница, за да веднаш потоа ги врати парите затоа што немало доволно за да плати трансплантација на бубрег на својата ќерка.

Околу 11 часот наутро се доближил до работникот на касата и со пиштол и се заканил да ја отвори касата. Кога зел и видел колку пари има, ги вратил во продавницата.

-Неверојатно, имаше пари во рацете и одби да ги земе. Рече дека тука нема доволно за да ја плати трансплантацијата на бубрегот за својата ќерка, рекол сопственикот на продавницата за телевизијата KTW-TV.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts