vesti24.mk
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

“Одгледавме генерација на к*рви кои ги шират нозете штом слушнат странски јазик”: Новинар ги нападнал Русинките поради однесувањето на Мундијалот

ECA

Русија во екот на Светското првенство ја тресе голем скандал, откако познатиот колумнист и психолог Платон Беседин изјавил дека Русинките се однесуваат како к*рви бидејќи бараат секс со странските навивачи.

Беседин по ваквата изјава се нашол на удар на јавноста, а како што вели тој, неговите тврдења ги поткрепуваат снимките од социјалните мрежи.

Најголемиот московски весник “Moskovsky Komsomolets” кој ги објавил неговите обвиненија на сметка на руските девојки, се соочува со петиција во која се бара извинување за колумната во која жените се окарактеризирани како к*рви.

“Социјалните мрежи се преплавени со снимки каде млади и не толку млади Русинки се однесуваат како предозирани проститутки со мала социјална одговорност. Таквите работи можат да се видат во сите градови на нашата земја кои се домаќини на Светското првенство. Многу Русинки се однесуваат како к*рви со странците”, напишал Беседин.

На една видео снимка се гледа како пијана девојка му пружа орален секс на навивач од Полска додека неговите пријатели гледаат.

“Не се сите такви, но некои црни овци можат да го расипат цело стадо, а да бидеме искрени, има многу такви црни овци. Доколку не сакаме сликата на Русија да се поврзува со вулгарни к*рви кои ловат странски жртви, мораме веднаш да реагираме”, напишал Платон и додал дека повеќето од нив го прават тоа за пари, а некои во тоа гледаат и шанса да се омажат.

Loading…
Loading...

Related posts