vesti24.mk
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Од денес нова цена на горивата во Македонија

ECA

Регулаторната Комисија за енергетика секој понеделник врши прoмена на цените на горивата.

И овој понеделник цената ќе биде променета, па останува да видиме дали веќе од утре ќе возиме поскапи или поевтини горива.

Претходниот понеделник беше сменета цената на горивата во Македонија.

Бензините и дизелот сега се за половина денар поскапи, според најновата одлука за која реши на седница Регулаторната комисија за енергетика, па така, Дизелот и ЕУРОСУПЕР БС 98 веќе се поскапи за половина денар и се точат на бензинските низ Македонија за 60.5 денари, дизелот и 69,5 денари за 98 октанскиот СУПЕР.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС 95 е 67 денари по литар.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts