vesti24.mk
ЗАБАВА

Ослабете за една недела со вистинскиот избор на храна

ECA

Доктор Оз нуди уште еден здрав начин на слабеење што ќе ви помогне да го израмните стомакот и да почнете да согорувате масти за само една недела.

Тој и неговиот гостин, фитнес тренерот Крис Пауел, објаснуваат како со исфрлање на штетните намирници и воведувањето на правилен режим на исхрана, вашето тело ќе почне да се ослободува најпрво од вишокот вода, а потоа и од масните наслаги.

Тие напоменуваат дека ова не е одржлив режим на исхрана, но дека е добар почеток да симнете некој килограм за мотивација.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts