vesti24.mk
ВЕСТИ

Пендаровски: Силјановска Давкова беше главен советник на Иванов за аболицијата

ECA

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски во вечерашниот дуел на МРТ со противкандидатката Гордана Силјановска Давкова рече дека токму таа му била главен советник на Ѓорѓе Иванов за аболицијата која ја донесе.

-Цинично е кандидат кој се залага за право и правда, а додека беше минатата власт, ниту еднаш да не каже став за прислушувањето, за оценката од ЕУ како заробена држва. И можеби тоа не треба да не чуди зашто Силјановска беше главен советник на Иванов за срамната аболиција, рече Пендаровски.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts