vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Петнаесетгодишно девојче загина во сообраќајка во Струмица

ECA

Возило „фолксваген кеди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Ф.С. (21) од село Радово излетало од патот на излезот од Струмица кон село Дабиле. Во несреќата загинала 15-годишна сопатничка од село Радово.

Возачот и другата сопатничка Н.С.(20) со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Медицинскиот центар во Струмица за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот се врши од страна на увидна екипа од СВР-Струмица.

Loading...

Related posts