vesti24.mk
ЗАБАВА

Пиела по четири литри вода дневно ѝ еве што и се случило

ECA

Шефали Суд одличила да ги промени навиките во пиењето вода за да види какви последици тоа ќе има на нејзиниот живот. Десет дена пиела четири и пол литри вода дневно.

Според експертите, секој ден на 15 килограми телесна тежина треба да се пие по еден литар вода. Многу брзо почнала да чувствува позитивни последици по своето здравје.

Вели деак се чувствува многу полесно иако пие многу повеќе од претходно. Исто така, вели дека почувствувала оти нејзиното тело е многу поактивно и дека има повеќе енергија.

-Набрзо ми требало токму толку вода. Најпрво се чувствував како на сила да ја пијам, но по два дена устата ми се сушеше ако не пиев толку вода, изјави Суд и додаде дека урината и била многу бистра, но оти во тоалет морала да оди на секој час, особено наутро.

Меѓутоа, она што најмногу ја изненадило е зголемувањето на сексуалната желба.

-Не сум сигурна дали тоа е поради постојата потреба за уринирање, што навистина е притисок на моите гениталии или поради повеќе енергија, но тука почувствував голема промена, вели Шефали и додава дека ова влијаело и на нејзиниот изглед.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts