vesti24.mk
Uncategorized ЗАБАВА

Погледнете снимката на секси граничарки кои ја чуваат Украина (ВИДЕО)

ECA

Видеото во кое полуголи украински граничарки танцуваат на песна на корејски рапер, станало хит на интернет.

Девојките кои се облечени само во долна облека и во делови од униформи, танцуваат и се забавуваат на снимките. Се било документирано на забавата која граничарките ја направиле во селото Оршанетс во регионот Черкаси во Украина.

Видеото е поставено на Фејсбук пред неколку дена и станал голем хит откако го споделил украинскиот телевизиски водител Руслан Котсаба.

“Тие огнени и жешки граничарки би требало да одржат геј парада ширум Украина”, напишал Котсаба, додавајќи дека би биле совршени за работата, ако им се даде шарена долна облека и научат подобро да танцуваат.

Нове обличчя кордону, прикордонниці після урочистостей пішли в запал))

Нове обличчя кордону, прикордонниці після урочистостей пішли в запал))Надіємося, що наші прикордонниці такого не роблять))Це відео з Оршанця, але придивіться, є чутки, що дівчата служили й в Мостах))Вподобай Підслухано в Великих Мостах, щоб знати всі новини Великомостівської ОТГ!

Posted by Підслухано в Великих Мостах on Sunday, 17 June 2018

Некои од корисниците на Фејсбук сметаат дека танчарките ја посрамиле украинската униформа и барале да бидат отпуштени.

Овие критики ги надминале позитивните коментари на луѓето кои не виделе ништо навредливо на снимката и ги бранеле службеничките.

“Граничарите се и луѓе…Тие имаат право да се опуштат…Добро направено…Убави девојки”, напишал еден од корисниците.

извор:точка.ком.мк

Loading…
Loading...

Related posts