Uncategorized

Познатиот спортски коментатор во солзи: За роденден ја загуби сопругата

ECA

Катарина Берман, сопругата на познатиот американски спортски коментатор, Крис Берман, почина во страшна сообраќајна несреќа, која се случила недалеку од нивниот семеен дом.

Од засега неразјаснети околности жената загубила контрола на својот автомобил, па тој се превртел на кров, а таа за жал починала на лице место.

Во трагичната несреќа загинал и возачот на возилото со кое се судрила Катарина. Тие биле во брак од 1983. година. Таа починала на неговиот роденден.

Репортер.мк

Loading...