vesti24.mk
Uncategorized ЖИВОТ

Политичар без облека се прошета низ град (ФОТО)

ECA

Германскиот политичар, 77-годишниот Александер Гауланд не поминал добро кога одлучил да се капе во река крај Берлин. Непознати сторители му ја украле облеката која ја оставил на крајбрежјето и извикале „Нема капење за нацисти“.

Гауланд бил присилен полугол да шета по улица во придружба на полиција која известила дека зад ова кражба веројатно стојат политички причини.

Фотографија од Гауланд како шета само во шорц за капење и чевли на нозете преку ноќ стана вистински хит на друштвените мрежи.

Loading…
Loading...

Related posts