vesti24.mk
ЗАБАВА

Потрошила богатство на пластични операции: Мисли дека е совршена, а целосно е уништена и една операција за малку ќе ја чинеше живот (ФОТО)

ECA

Девојката од Финска, чија животна цел е да изгледа како жива секс кукла, тврди дека пластичните операции се подобри од секс.

22-годишната Аманда Ахола потрошила повеќе од 25.000 долари на различни операции од својата 18-та година, вклучувајќи и три различни операции за зголемување на градите.

Аманда исто така потрошила илјадници на ботокс, операции на носот и уште многу за да го постигне саканиот изглед, и покрај тоа што една операција за малку ќе ја убиела.

Откако самата платила за првите две операции на градите, а првата ја направила на 18 години во Естонија, запознала спонзор, кој и ја платил третата.

-Го пронајдов на Инстаграм, не го барав баш. Ме праша дали постои нешто што би сакала, му кажав дека сакам поголеми гради. Никогаш не го запознав, зборуваме само по телефон. Ако некој сака да ги плати моите сметки или операции, а притоа не сака никаква врска со мене, тоа е во ред, рекла таа.

Меѓутоа, токму таа операција за малку ќе ја убиела.

-Паднав во кома по операцијата во која бев неколку дена. Проблемот беше во анестезијата, објаснила таа.

Аманда привлекла внимание на една емисија кога прашала доктор дали може да и направи уште зафати, велејќи притоа дека “пластичните операции се подобри од секс”.

-Вградувањето на импланти е еден од најдобрите денови во мојот живот, но уште не сум задоволна со нивната големина, истакнала таа.

По втората операција сфатила дека станала зависна.

-Тогаш сфатив колку операциите ме прават среќна. Тие се многу подобри од секс, додала таа.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts