vesti24.mk
ВЕСТИ

Почина Вељо Тантаров, претседателот на Сојузот на земјоделците

ECA

На 78-годишна возраст денес почина претседателот на Сојузот на земјоделците Вељо Тантаров.

-Роден 1942 година, на јавноста освен што и беше познат како одличен познавач на состојбите во земјоделието, него ќе го паметиме и како пратеник во Собранието на Република Македонија од 1994 до 1998 година, објави ТЕРА.

Погребот ќе биде утре во 12:30 часот во с.Новаци.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts