vesti24.mk
ЗАБАВА

По Роналдо и Меси уште едно новороденче од Перу доби име по голема фудбалска ѕвезда (ФОТО)

ECA

По Кристијано Роналдо и Лионел Меси, уште едно дете од Перу доби име по фудбалска ѕвезда. Овој пат станува збор за хрватскиот капитен.

Токму така, Перуанци на своето новородено дете му го дадоа името Лука Модриќ.

Ова се случило еден ден по победата над Англија во полуфиналето на Светското првенство 2018.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts