vesti24.mk
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

По 20 години се гаси еден од најпознатите „месинџери“

ECA

По 20 години постоење Јаху месинџер ќе биде изгасен на 17 јули, потврдуваат од Јаху компанијата.

Компанијата не објаснила зошто го гаси „месинџерот“, но во писменото соопштение за медиуми наведува дека секогаш е во потрага за возбудливи и нови начини за комуникација кои ќе ги понуди на корисниците.

Јаху месинџер беше еден од првите начини на интернет комуникација преку кој корисниците можеа да разменуваат кратки пораки.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts