Uncategorized

Пратеници почнаа да пристигнуваат во Собранието

ECA

Дел од пратениците доаѓаат на работа во Законодавниот дом, јавува репортерот на Макфакс.

Засега на официјалната веб-страница нема закажано нема седница. Во Собранието е присутен новиот претседател Талат Џафери, како и техничкиот премиер и пратеник Емил Димитриев. Прес-центарот каде што беа тепани пратениците е запечатен. Се чека да заврши увидот на истражните органи. Прес-конференција најави Биљал Касами од БЕСА.

Makfax.mk

Loading...