vesti24.mk
ЗАБАВА

Првата фотографија во боја од Марс

ECA

Ова е првата фотографија во боја од Марс. Сликана е од хеликоптерот на НАСА „Ingenuity“.

На фотографијата од црвената планета се гледаат камења и тркала од роверот на НАСА.

Фотографија со ниска резолуција е направена во саботата.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts