vesti24.mk
ЗАБАВА

Прекрасен цвет кој лекува: Сите го сакаат пркосот

ECA

Ретко кој да не видел или не слушнал за пркосот. Тоа е еден преубав цвет кој го има во повеќе различни бои. Освен тоа што е преубава билка која може да ви го разубави дворот, пркосот може и да лекува.

Меснатите иглести листови се одлични против болки во грлото, главоболки, хепатитис. Со нив подгответе чај, засладете го и намалете ја болката која ја чувствувате.

Со нив може и да направите облоги доколку имате модринки, отоци и слично.

Убаво изгмечете ги и ставете ги на болното место.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts