vesti24.mk
ВЕСТИ

Претепан затвореник во Затвор Битола, напаѓачот се обидел да употреби и остар предмет

ECA

Вчера во 11.45 часот во Затвор Битола, Ј.Х. (37) од Крушево, кој издржува казна во затворот, пријавил дека околу 05.00 часот во неговата ќелија Ф.К. од Гостивар, кој издржува затворска казна во друга ќелија, по претходна вербална расправија, физички го нападнал и се обидел да употреби остар предмет.

За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts