vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Пристигна празничниот хороскоп: Четири знаци мораат да го искористат овој мини одмор

ECA

Овен

Ја сакате енергијата на празникот, но во никој случај не сте тип што треба да поминувате часови и часови во кујната.

Посветете го овој празник само на вас и задоволете ги сите сетила. Ова подразбира да бидете во прегратка на пријател или партнер или член на семејство што ви е драг и тргнете на мини патување. Не мора да одите далеку, имате прекрасни туристички атракции што треба да ги посетите, а не сте ги посетиле претходно.

Стрелец

Одмор за вас е е подеднакво на патување. Знаете што да правите. Пат под нозе и целиот свет е ваш. Веќе сте провериле која дестинација е следна. Ѕвездите ви кажуваат дека сега е вистинското време за одмор!

Шкорпија

Се чувствувате како да немате сила. Пронајдете енергија за да избегате од градот! Најдобро е да одите сами, да се посветите максимално и да правите работи што ве исполнуваат. Без разлика дали станува збор за читање книга, планинарење или одење покрај вода, изборот е ваш!

Близнаци

Уморни сте од луѓе и комуникација. Потребно ви е време да го поминете само со вашата сакана. Организирајте го овој мини празник поминувајќи што повеќе време покрај вода. Водата ги чисти токсините во нашето тело и го расчистува умот, што е она што ви треба во моментов.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts