vesti24.mk
ВЕСТИ

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред МНР: Доста е, излези за Македонија (ФОТО)

ECA

Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи. Според најавите протестот ќе трае до 17 часот.

Во изминативе три дена партијата организираше блокади на раскрсници во Скопје и 10 градови ширум Македонија.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts