vesti24.mk
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Работи кои ќе „запалат“ кај секое машко

ECA

Доколку сакате вечерва да го заведете вашиот партнер, нема да ви биде потребно многу време. Доволно е само да ги изговорите зборовите кои секој маж сака да ги слушне.

Мажите се “палат” на неочекуван повик за секс. Доколку планиравте да го заведете, нема да мора премногу да се трудите, доколку ги знаете работите на кои се пали секој маж на овој свет. Имено, станува збор за волшебните зборови “Те сакам сега и тука”, на кои ниеден припадник на посилниот пол нема да остане рамнодушен.

Сексуалните игри се секогаш добредојдени и забавни, бидејќи се полни со изненадувања и бидејќи вашето момче ќе ве сака повеќе. Се што треба да направите е на неочекувано место и во неочекуван момент да му кажете дека го посакувате.

Мажите, по природа, се грижат за задоволството на жената, па зашто жените да не го направат истото? Време е да го задоволите вашиот партнер, но истовремено и вие да ја осетите страста и сексуалната енергија.

Научниците напомнуваат дека речениците кои доведуваат до неочекуван секс, се вистинското нешто за сексуалните желби и нагони кај мажите. Во тие ситуации, машкиот мозок ослободува ендорфин кој го забрзува пулсот и позитивно влијае на расположението.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts