Uncategorized

Разрешен директорот на БЈБ Митко Чавков?

ECA

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разреши шефот на оперативниот штаб на МВР, директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, јави Алсат М, повикувајќи се на свои извори.

„Нухиу под итна постапка иницираше негово разрешување од функцијата директор на Бирото што писмено беше упатено до Владата. Во писмото упатено до Владата стои дека основа за предлог за разрешување и одговорност на Чавков е што претходно Нухиу го етикетираше како партиски човек“, се вели во информацијата на Алсат М.

Loading...