vesti24.mk
ЗАБАВА

Ретро совети за брак: Избегнување заводници и фудбалски фанатици

ECA

Пред некое време, во музеј во Велс се појавија памфлети од минатиот век со неколку кратки совети за бракот, кои датираат некаде од почетокот на појавата на феминизмот и за кратко време станаа вирални.

Првиот совет е: „Воопшто не се мажете“ и навистина насмеа многумина, а и другите совети на листата се хумористични и интересни.

Еве како изгледал хуморот и советите за брак пред повеќе од еден век:

-Избегнувајте преубави мажи, задовници, простаци, марионети и фудбалски фанатици
-Барајте силни, питоми, просветлени мажи кои работат, перат прозори и го средуваат дворот
-Не очекувајте премногу, мажите воглавно се мрзеливи, себични, лажливци, трапави, агресивни, груби, без манири и треба да ги скротите
-Голем дел од самците се ужасни.
-Ако сакате да биде среќен- нахранете го ѕверот.
-Често ризикот не е вреден.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts