vesti24.mk
ЗАБАВА

Сакаше да направи “селфи“, во следниот момент се бореше за воздух (ВИДЕО)

ECA

Некои луѓе за добро “селфи“ се подготвени на ризик.

Таков е случајот и со ова момче. Качен на карпа, тој во позадина го снима немирното море и големите бранови.

За неколку секунди беше поклопен од водата, но за среќа не падна од карпата. Да се случеше тоа, можеше кобрно да заврши.Оваа случка воопшто не е наивна и нека служи за пример дека добра фотографија не вреди голеем ризик.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts