vesti24.mk
ЗАБАВА

Само две капки од оваа смеса може да им помогнат на луѓе кои имаат проблеми со слухот

ECA

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате.

За негова подготовка потребно ви е:

3 чешниња лук

капалка

маслиново масло

газа

Чешнињата лук исчистете ги од лушпите, исцедете го нивниот сок и измешајте го со маслиново масло, па ставете ги во шишенце.

Капнете 2 капки во увото и одморете додека не се впие, а потоа прекријте со газа за да не истече.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts