Uncategorized

Сара ги запали социјалните мрежи со една фотографија!

ECA

Сара Војниќ Пурчар е една од најатрактивните српски одбојкарки, а игра за тимот на Единство од Ужица. Сара (21) објави фотографија во костим за капење во базен, што беше прифатено со воодушевување од нејзините фанови.

Кариерата ја почна во Суботица, играјчи за тимот на Спартак. Подоцна го носеше дресот на Црвена звезда. Висока е 183 сантиметри, а срцето и го освои одбојарот Станко Чирковиќ, чии слики исто така ги објавува на својот профил на социјалната мрежа „Инстаграм”

прес 24

Loading...