vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Кои се секси карактеристики на хороскопските знаци

ECA

Кои се секси карактеристиките на хороскопските знаци?

Овен – тие се спонтани и многу харизматични личности, кои оставаат силен впечаток каде и да се појават.

Бик – често се агресивни, не се откажуваат додека не го добијат тоа што го посакуваат. Отворени и директни личности, се бакнуваат одлично и огнени се во кревет.

Близнаци – сакаат да се во врска и да сакаат. Би направиле се за оние кои ги сакаат. Големи освојувачи кои силно сакаат.

Рак – имаат силен сексапил, ги сакаат сексот и љубовта. Го освојуваат срцето на многу луѓе, но самите се пребирливи.

Лав – огромно его, но и моќен сексапил. Тие се едни од најсекси личностите во хороскопот, вистински кралеви и кралици во креветот.

Девица  – секогаш го имаат последниот збор, тие се личности кои знаат да освојуваат, најстраствени од сите знаци.

Вага – многу нежни личности, сакаат на едноставен начин, многу грижливи личности и слатки љубовници.

Шкорпија – секси, митериозни, искрени и интиутивни.

Стрелец – спонтани, искрени, ќе ве бакнуваат како што никој не ве бакнувал.

Јарец – однадвор студени, но неодоливи, интелигентни, одлични љубовници. Секогаш го добиваат тоа што го сакаат.

Водолија – секси, ретки личности кои сакаат да се во долги врски. Имаат огромен сексапил и енергија.

Риби – грижливи, многу секси, чудни на еден свој начин.

Loading...

Related posts