vesti24.mk
ВЕСТИ

Се степале на граничен премин за време на споениот викенд- еве ги деталите

ECA

На 11.10.2019 во 17,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на терминал на Граничен премин,,Блаце, по претходна расправија, дошло до физичка пресметка помеѓу М.П.(60) од Виница и Ј.Х.(38) од с.Глумово. Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts