vesti24.mk
Uncategorized

Се урна авион во близина на Вашингтон ВИДЕО

ECA
Авионска несреќа попладнево го потресе Вашингтон и предизвика оштетување на неколку автомобили, пишуваат тамошните медиуми.

Според полицијата инцидентот се случил кога пилотот ја загубил контролата врз леталото бидејќи моторот откажал.

За среќа во оваа авионска несреќа нема жртви, а на видео снимката се гледа страшниот пад на авионот и негова експлозија која предизвика страв кај возачите во сообраќајниот метеж во тој дел на градот.

Loading...