vesti24.mk
ВЕСТИ

Силјановска во водство во речиси сите скопски општини- еве ја разликата во бројки

ECA

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова убедливо води во речиси сите скопски општини во главниот град.

Силјановска убедливо е во предност во скопско Илинден, Гази Баба, Ѓорче Петров, Аеродром, Петровец, Зелениково, Кисела Вода, како и Бутел.

Разликата која е повеќе од очигледна можете да ја погледнете на официјалната страница на ДИК или ТУКА.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts