vesti24.mk
ВЕСТИ

Силјановска денеска со богата работна агенда

ECA

Кандидатот за претседател на државата, Проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова денеска со богата работна агенда.

Во 12:00 часот ќе оствари посета на Кавадарци – село Ваташа, во 12:30 часот ќе има прошетка низ центарот на Кавадарци при што ќе биде дадена изјава за медиуми.

Силјановска во 14:00 часот ќе оствари посета на Свети Николе, каде ќе има средба со земјоделци, прошетка, и посета на црквата, додека во 16:30 часот ќе го посети Лесновски манастир, а во 18 часот во Штип ќе оставри средба со текстилни работнички.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts