vesti24.mk
ВЕСТИ

Си изнајмил угостителски објект на Пониква- Осогово и организирал прослава, присуствувале дваесетина лица

ECA

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Б.Ј.(40) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”.

Пријавениот, на 27.02.2021 во изнајмен угостителски објект на Пониква -Осогово организирал прослава на која поканил и присуствувале околу дваесетина лица.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts