vesti24.mk
ЗАБАВА

Скоро сите жени погрешно го користат шампонот за суво миење! Ова е клучниот чекор

ECA

Девојка од Тик Тока објасни како правилно да се нанесува сув шампон.

Бидејќи жените веројатно не знаат како да ја „измијат“ косата со него, ова видео од Тик Ток стана вирално. Жените обично го прскаат овој шампон во форма на спреј, го тријат за да ја обликуваат фризурата, што ја прави нивната коса сува.

Клучот, како што забележува авторот на видеото, не е да го триете шампонот веднаш, туку да почекате околу 10 минути. По користењето на овој шампон, косата треба да изгледа како свежо измиена.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts