vesti24.mk
ЗАБАВА

Смути со мед за повеќе енергија

ECA

Освежете се и наполнете се со енергија со помош на ова вкусно смути со мед и портокал.

Состојки:

Грчки јогурт

2 излупени портокали

6 кругчиња ананас од конзерва

6 лажици сок од ананас

1 дл млеко со низок процент на маснотија

3 лажици мед

Прстофат цимет

Подготовка:

Сите состојки освен циметот ставете ги во блендер и добро промешајте ги. Ставете во чаша и декорирајте со цимет (по желба). Количината на грчки јогурт зависи од саканата густина.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts