vesti24.mk
ЗАБАВА

Снегот направи огромни блокади, но тие беа решени да се венчаат: Овие Срби станаа хит во регионот

ECA

Поради снежното невреме во Србија, бројни патишта не се проодини, но ни големата снежна покривка ни завеаниот пат не го спрели заљубениот пар од селото Страгар во близина на Крагуевац да се венча во манастирот Благовештение Радничко.

Мештан од тоа село кај Крагуевац објави фотографија на Фесјбук од младоженецот и невестата, не обрнувајчи внимание на студот, среќни и насмеани до манастирот се возат на четирицикл.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts