vesti24.mk
ВЕСТИ

Со возило ја „разнел” наплатната рампа Велес-Градско

ECA

Околу 3 часот вчера автомобил влетал во наплатната рампа Стоби, на автопатот Градско-Велес.

Патничко возило „Мазда“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од за сега непознато лице, удрило во сензорска рампа на втората наплатна кабина, ја оштетило и избегало.

МВР го истражува настанот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts