vesti24.mk
ЗАБАВА

Со овој рецепт кажете збогум на зголемениот холестерол, шеќер во крвта, мaснотиите и триглицеридите

ECA

Природна терапија која докторите ја предложуваат, резултетите се воодешувачки. Секоја седмица во рок од четири недели треба да конзумирате тиква. Купете органски, или уште подобро одгледајте ја.

Прво што треба да направите е да излупите 100гр тиква, ставете ја во блендер, ставете малце вода и промешајте добро околу 5 минути. Вака ќе добиете права витаминска бомба.

Откако ќе го направите ова смути она што треба да го знаете е дека се конзумира на празен желудник, 15-20 минути пред доручек. Освен тоа, овој третман нема контраефекти бидејќи се состои од природно овошје и вода.

Немојте да користите шеќер или другу додатоци. Тиквата содржи активни состојки кои го елиминираат целиот холестерол од артериите, низ урината. Напитокот може да ги прочисти артериите и по конзумирањето, ќе се почуствувате по освежено и енергетично.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts