vesti24.mk
Uncategorized

Тепачка во авион, патник се правеше силен но на крајот заврши на …

ECA

Видео: Тепачка во авион, патник се правеше силен но на крајот заврши на патос
Жестока тепачка изби во патнички авион непосредно пред полетувањето од Јапонија кон Лос Анѓелес, кога двајца патници од се уште неразјаснети причини одлучија физички да се пресметаат.

Инцидентот се случил на аеродромот во јапонскиот град Нарита во авион на компанијата „Ол Нипон ервејс“, кога патникот во црвена кошула почнал да се однесува агресивно и кон персоналот и кон патниците за на крајот да го извлече подебелиот крај.

Деца врескаа, а стјуардесите очајно се обидуваа да ги раздвојат, раскажаа очевидци, кои изјавија дека американецот во црвена кошула бил пијан.. Летот кон Лос Анѓелес полетал со час и половина задоцнување, а двајцата патници биле приведени од јапонската полиција.

KANAL 5

Loading...