vesti24.mk
Uncategorized

Тепачка пред резиденцијата на турскиот амбасадор во Вашингтон (ВИДЕО)

ECA
Во време кога претседателот Реџеп Таип Ердоган беше на средба со Доналд Трамп во Белата Куќа, се случуваше жестока тепачка.

Жестока тепачка се случуваше вчера во Вашингтон пред резиденцијата на турскиот амбасадор.Во време кога претседателот Реџеп Таип Ердоган беше на средба со Доналд Трамп во Белата Куќа, се случуваше жестока тепачка помеѓу прврзаниците на Ердоган и Курдите.

Во тепачката во која не се знае кој кого мава, двајца се приведени, а десетина повредени.Погледнете.

telegraf

Loading...