vesti24.mk
ЖИВОТ ЗАБАВА ХОРОСКОП

Тие живеат најдолго: Што ги прави посебни овие три хороскопски знаци?

ECA

Според резултатите од неколку студии, најдолговечен знак е Ракот, а веднаш зад него следат Овенот и Девицата.

Се верува дека Раковите доживуваат длабока старост бидејќи водат здрав стил на живење за да бидат што подолго со своите сакани и да се грижат за нив. Раковите се многу грижливи и посветени на семејниот живот.

Гордите и уредни Девици се грижат за своето здравје, внимаваат на здравата исхрана и секогаш се физички активни. Покрај тоа, прилично се смирени и не се соочуваат со стресот толку многу, што придонесува за квалитетен живот.

За разлика од овие два споменати знаци, страсните Овни немаат некоја посебна тајна освен што сакаат подолго да уживаат во животот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts