vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ТОРНАДО ВО МАКЕДОНИЈА: Страшните снимки од битолско предизвикаа загриженост кај македонските граѓани (ВИДЕО)

ECA

Пелагонија попладнево беше зафатена од невреме проследено со дожд, ветер и електрични празнења.

Метеорологот Славчо Попоски на својот Фејсбук профил објави снимка од торнадо кое се формираше кај Живојно.

„Денес поради големата нестабилност во Атмосферата, дојде до формирање на Торнадо во Македонија – Живојно, Битолско“ напиша тој на видеото кое што е објавено.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts