vesti24.mk
ВЕСТИ

Тортевски: И промената на името била залудна

ECA

Адвокатот Александар Тортевски вели смета дека премиерот Зоран Заев, „на потешкиот начин“ разбрал дека почитувањето на правото е највисок приоритет.

И дека „без правна држава не те прима никој“ алудирајќи на надежите на земјава за прием во НАТО и во ЕУ.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts