vesti24.mk
МАКЕДОНИЈА

Трагедија во Куманово, маж почина во несреќен случај

ECA

Трагедија се случила утринава во Куманово на ул. „Никола Спасиќ“. Имено, додека работел на приватна куќа,  врз С.Д. (64) од с.Тромеѓа, кумановско, паднала плоча.

-Тој со возило на Итна медицинсла помош бил пренесен во Медицински центар Куманово, а од таму во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде била констатирана смрт. Увид извршила екипа од СВР Куманово, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts