vesti24.mk
ЗАБАВА

УРНЕБЕСНО: Зеленски го насмеа цел свет, за оваа “комуникација“ зборуваат сите (ВИДЕО)

ECA

Украинскиот претседател Володомир Зеленски го насмеа цел свет.

Тој е познат по својот хумор, но, сега внесе нова димензија.

Неговата смешна идеја навистина успеа да ги забавува сите.

Имено, ја соедини групата комичари за да ги забавува гостите на Конференцијата „ДА“.

Тоа што се случи, не може да се раскаже. Мора да го погледнете ова урнебесно видео:

извор:курир.мк

Loading...

Related posts