vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

УХМР со најава: Утринските температури на повеќе места ќе бидат под нулата, од петок пораст

ECA

Времето утре наутро во Македонија ќе биде студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во во наредните денови следува период на стабилно време, со појава на умерена облачност.

Утре минималните температури на повеќе места ќе бидат негативни, а од петок ќе има пораст на температурите, особено на утринските.

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts