vesti24.mk
ВЕСТИ

Филипче: „Работиме за Европа дома, кај нас, во Северна Македонија“

ECA

Вечерва од Битола, потпретседателот на СДСМ, Венко Филипче ја изрази поддршката за кандидатот за градоначалник Христо Кондовски и советничката листа предложена од СДСМ.

„Со овие политики ѝ покажавме на Европа, а и на светот дека нема да се откажеме од намерата да ја креираме најдобрата верзија од земјава, да им покажеме дека сме земја – со сериозна понуда и квалитет. Зашто ние навистина тоа и сме. Работиме за младите да ја градат својата иднина во своите општини. Работиме за Европа дома, кај нас, во Северна Македонија. Умееме и можеме да ѝ покажеме на Европа дека сме достојни да се приклучиме во Унијата, рамо до рамо со најразвиените земји“, заврши Филипче.

На трибината, тој ги повика присутните на 17-ти октомври, масовно да ја дадат својата поддршка за бројот 12, за СДСМ.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts