vesti24.mk
ЗАБАВА

ФОТО: Ако сте љубител на мачки нема да можете да одолеете на овој јапонски хотел

ECA

Сите љубители на мачки кои, притоа се љубители и на Јапонија имаат причина да станат љубители и на еден јапонски хотел.

Еден пансион во Јагавар, јапонската префектура Канагава, на своите гости им нуди можност да изнајмат мачка за време на престојот во тој угостителски објект.

Оние кои букираат смештај имаат можност по доаѓањето во хотелот да го посетат хотелското мачешко кафуле. Таму ќе се сретнат со голем број мачки кои се чуваат во хотелот.

Доколку некоја им се допадне и воспотават добар контакт со мачката, гостите можат да ги земат за да им прават друштво за време на престојот. Избраната мачка гостите ја водат во соба со нив.

Хотелот „Моја мачка“, всушност, на сопствениците им нуди можност да се чувствуваат како дома со својот миленик само во хотелската соба, пишува британски Мирор.

Еден од гостите на хотелот неодамна на Твитер го сподели своето искуство при престојот во него.

Таа ја одбрала мачката по име Цучиноко (име на змија од древен јапонски мит) која самата скокнала во нејзиниот скут и спиела на нејзиниот душек секоја вечер.

И многу други посетители на хотелот своето убаво искуство го споделиле на социјалните мрежи.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts